June 4, 2023

Health Science

Zavázaný k lepšímu zdraví

Potřebujete nějaké body pozitivní knihy na letní čtení?

Čas na čtení: 4 minut

Hledáte nějaké letní čtení? Mám nějaké system pozitivní (nebo dokonce zaměřené na osvobození těla) pro beletrii i literaturu faktu. Toto jsou knihy, které jsem nedávno četl nebo právě čtu. Ať tak či onak, všechny s nadšením doporučuji!

Literatura faktu pro rozšíření vaší mysli

Strach z černého těla: Rasový původ tukové fobie od Sabriny Strings. Nedávno jsem si to znovu přečetl, protože je to důležité dílo, a nečetl jsem ho od prvního vydání v roce 2019. Z webu nakladatelství: „Autor tvrdí, že současný ideál štíhlosti je ve svém jádru rasistický. a rasistický. Ve skutečnosti to nebylo až do počátku dvacátého století, kdy již byly v kultuře zakořeněny rasové postoje proti tloušťce, kdy lékařský establishment zahájil svou křížovou výpravu proti obezitě. Důležitá a originální práce Fearing the Black Overall body přesvědčivě tvrdí, že tuková fobie vůbec není o zdraví, ale spíše o způsobu, jak využít tělo k potvrzení rasových, třídních a genderových předsudků.“

Tummy of the Beast: The Politics of Anti-Fatness as Anti-Blackness od Da’Shauna L. Harrisona. Harrisonova tvorba byla částečně inspirována tvorbou Strings, proto doporučuji nejprve „Fearing the Black Body“. To znamená, že Harrisonova perspektiva jako tlustého, černého, ​​postiženého a nebinárního trans spisovatele je důležitá a není to hledisko, které je často zastoupeno v mainstreamovém publikování. Z knihy: „Miliardy dolarů se utrácejí za programy na hubnutí, aby se udržela kultura stravování, ale většina Američanů je tlustá. Nejen, že to znamená, že záměrné hubnutí je podvod, ale také to znamená, že kultura stravování je podvod – zvláště když vezmeme v úvahu, že stále více studií zjišťuje, že hubnutí nezlepšuje zdravotní biomarkery. Každý, kdo má stále zájem o dietní kulturu, záměrné hubnutí a/nebo tyto typy programů, činí aktivní rozhodnutí investovat do systémového boje proti tloušťce, anti-černošství, abiliismu, misogynie-noir a kapitalismu.“

Ruce mých babiček: Rasové trauma a cesta k nápravě našich srdcí a těl,“ od terapeutky Resmaa Menakem byla jednou z knih o boji proti rasismu, které jsem před několika lety vzal do ruky, ale dostal jsem se k nim až před několika týdny. Byl jsem unesen. Menakem se dívá na to, jak se naše trauma ukotvuje v našich tělech a může se předávat z generace na generaci. Dívá se na to, jak se toto mezigenerační a historické trauma odehrává u černých Američanů, bílých Američanů a modrých Američanů (naše policie).

Intuitivní stravování na každý den: 365 každodenních postupů a inspirací, jak znovu objevit požitek z jídla od Evelyn Tribole. Pravděpodobně už víte, že Tribole je jedním ze spolutvůrců Intuitivního stravování (a spoluautorem knihy „Intuitivní stravování“). Tato krásná malá knížka v sobě skrývá kousavá moudra od samotné Tribole a měla velký úspěch u všech klientů, kterým jsem ji doporučil.

Fikce, která je víc než jen zábava

Datum svatby“,”Svatební párty,” a “Když jsme spolu chodili od Jasmine Guillory. Toto jsou jediné tři knihy, které jsem od Guillory četla, ale její další knihy jsou na mém seznamu k přečtení. Na těchto třech knihách (uvedených v pořadí, i když jsem je četla v obráceném pořadí) miluji to, že obsahují velké ženské hrdinky. Šéfka štábu starosty Berkeley Alexa hraje v první knize a má hlavní vedlejší roli ve druhé a herečka Anna začíná ve filmu „Když jsme spolu chodili“. Rozhovory o tělesných obavách jsou svou povahou pozitivní na tělo a občas se ponoří hlouběji do škod způsobených společenským tlakem na hubnutí. Oceňuji také perspektivu převážně černošského obsazení postav (Guillory is black), kteří, přestože jsou střední nebo vyšší třídy, nejsou schopni brát určité věci jako samozřejmost, jakou mohou bílí lidé. (Například černošská mužská postava čekající na společnou jízdu autem na ulici v San Franciscu se obává, že bude viděn jako flákač.) Také se mi líbí, že mnoho postav má opakující se part, takže ukončit jednu knihu neznamená říct „ Ahoj.” Všimněte si, že i když tyto knihy nejsou explicitní, jsou velmi zapařené.

Jeden ke sledování od Kate Stayman-London. Předpokladem této knihy je, že módní blogerka se zúčastní actuality show typu „Bachelorette“. Tento rom-com se zaměřuje na anti-tukové předsudky ve světě – včetně světa seznamování – ale je také sladký a uspokojující a naše hrdinka, Bea, dostane, co chce, když zůstane věrná sama sobě.

V podstatě cokoliv Jennifer Weinerová. Weinerovou čtu už 20 allow a nikdy nezklame ve své knize. (Jednou jsem se s ní také setkala…a nezklamala ani tam.) Nečetla jsem (zatím) každou knihu, ale docela univerzálně se zabývá tématy jako sebeúcta, pozitivita těla a posílení postavení žen. humoru a soucitu.

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy Amazon. Jako spolupracovník Amazon vydělávám z kvalifikovaných nákupů.


Carrie Dennettová je registrovaný dietolog se sídlem v Pacifiku, nezávislý spisovatel, poradce pro intuitivní stravování, autor a řečník. Mezi její superschopnosti patří boří mýty o výživě a posílení postavení žen cítit se lépe ve svém těle a vybírat si jídlo, které podporuje potěšení, výživu a zdraví.

Vytisknout tento příspěvek Vytisknout tento příspěvek