June 5, 2023

Health Science

Zavázaný k lepšímu zdraví

Američané jsou kvůli COVID-19 stále rozděleni, ukazuje průzkum Pew

Sod doby, kdy se COVID-19 poprvé začal šířit v USA, Američané nesouhlasili s národní pandemickou reakcí a dohadovali se o všem možném, od vakcín po masky, domácí vzdělávání až po karanténu. Nyní nový průzkum Pew Research Center naznačuje, že se toho změnilo jen málo.

Průzkum mezi více než 10 000 dospělými byl proveden od 2. do 8. května 2022 a ukazuje nejen to, že Američané zůstávají rozděleni, pokud jde o jejich přístup k pandemii a názory na ni, ale také to, že tyto rozdíly se lámou podle určitých předvídatelných linií – zejména politických stran. příslušnost a věk.

Ale možná nejpozoruhodnější číslo, které výzkumníci z Pew oznámili, je číslo, které ukazuje nečekanou shodu na (možná také) slunné poznámce: 76 % Američanů tvrdí, že nejhorší z pandemie je za námi. Počty případů jsou však stále velmi vysoké a v USA nyní převládá přenosná varianta s bezprecedentní úrovní imunitního úniku – takže nadějný výhled vyžaduje určitou opatrnost. Dalším bodem shody bylo, že víceméně napříč demografickými skupinami osm z 10 Američanů tvrdí, že nemocnice a zdravotnická zařízení jejich vlastních komunit odvedly při řešení COVID-19 vynikající nebo dobrou práci. A pokud jde o důležitost školní docházky K-12 během pandemie, Američané se shodují, že úředníci zahodili míč. Celkově 62 % veřejnosti – včetně 69 % republikánů a 57 % demokratů – říká, že USA dávají příliš malou prioritu uspokojování potřeb studentů od doby, kdy se virus poprvé začal šířit v prvních měsících roku 2020 a školy se začaly uzavírat. .

U jiných metrik panoval mnohem menší konsenzus. Pro začátek, zdravotnické úřady, včetně těch z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), cítí lásku od některých skupin, ale ne od jiných. Asi 72 % demokratů tvrdí, že úředníci veřejného zdraví odvedli dobrou nebo vynikající práci při reakci na pandemii, ve srovnání s pouhými 29 % republikánů.

Lidé také zastávali různé názory na vakcíny, které nás – žádné překvapení – nadále rozdělují, ale méně, než by celá veřejnost, která nad nimi překřikovala, mohla naznačovat. Celkově 73 % Američanů tvrdí, že jsou plně očkovaní proti COVID-19. Mezi demokraty a demokraticky orientovanými nezávislými je toto číslo 85 %; u republikánů a nezávislých směřujících k republikánům je to 60 %. Přesto jen 55 % Američanů celkově tvrdí, že očkování bylo extrémně nebo velmi účinné při omezení šíření nemoci. Zbytek je víceméně rovnoměrně rozdělen mezi tvrzení, že to bylo poněkud účinné nebo mělo malý nebo žádný účinek. (Pokud se podíváte na vědu, existuje jen malá debata o tomto bodě: modelování studie zveřejněné v červnu 2022 odhaduje, že vakcíny COVID-19 zachránily odhadem 20 milionů životů na celém světě v prvním roce, kdy byly k dispozici.)

Stranické rozdíly se široce rozštěpily, pokud jde o názory na to, zda se ochraně veřejného zdraví dostalo náležité pozornosti ze strany vlády a zdravotnických úřadů. Mezi demokraty a demokraticky smýšlejícími nezávislými 46 % uvedlo, že dostal příliš malou prioritu, 46 % uvedl, že dostal správnou částku a pouze 7 % uvedl, že dostal příliš mnoho. Mezi republikány a nezávislými nakloněnými republikány jsou čísla 40 % za příliš velkou pozornost, 20 % za příliš malou a 38 % za správnou míru.

Průzkum také zjistil, že věk představuje hlavní dělicí čáru, pokud jde o to, kdo onemocněl. Mezi dospělými ve věku 18 až 29 let 59 % uvedlo, že byli pozitivně testováni na COVID-19 nebo si jsou docela jisti, že ho prodělali, ve srovnání s pouhými 26 % dospělých ve věku 65 let a starších.

Pokud jde o téměř radioaktivní debatu o maskování, národ je nepřekvapivě rozdělen uprostřed, přičemž 48 % uvedlo, že masky a sociální distancování byly extrémně nebo velmi účinné při omezování šíření nemoci, a téměř stejný počet uvedl, že ano. mělo malý nebo žádný účinek. (Opět spousta výzkumů nalezla ve prospěch těchto praktik, včetně roku 2021 Příroda komunikace studie zjištění, že lidé, kteří uvedli, že spolehlivě nosí roušky, měli o 62 % nižší pravděpodobnost, že se nakazí COVID-19, než ti, kteří roušky nenosili.)

A konečně, pro člověka, který nevyhnutelně snáší nejvíce tepla nebo chvály v jakékoli národní nouzi, jako je pandemie – prezident – ​​čísla nenabízejí žádnou radost. Na začátku funkčního období prezidenta Joea Bidena 65 % Američanů uvedlo, že věří v jeho schopnost vypořádat se s propuknutím nákazy. Nyní? Ne tak moc. Pouze 43 % uvedlo, že při zvládání pandemie odvádí dobrou nebo vynikající práci, ve srovnání s 56 %, kteří tvrdí, že jeho výkon byl pouze spravedlivý nebo špatný. Na rozdíl od bývalého prezidenta Donalda Trumpa se Biden možná dosud nákaze vyhýbal, ale rozhodně cítí její bolest.

Další příběhy, které si musíte přečíst od TIME


Napsat Jeffrey Kluger na [email protected].